Želė apelsinų skiltelėse pagal Beatą

2012-08-24 11:07 autorius , palikite atsiliepimą
Print Friendly, PDF & Email

Artėjančiam krikšto dukros gimtadieniui ieškojau kažko nekasdieniško. Beatos knygoje  „Metai Beatos virtuvėje“ seniai buvau nužiūrėjus želę apelsinuose, tik vis nebuvo progos. Štai proga ir yra. Išbandžiau, vaizdas tai nerealus, fantastiškas, net pranoko lūkesčius. Dabar lieka tikėtis, kad vakare sužavėtas bus ir krikšto dukriukas.

Pasigamint nėra paprasčiau, apelsinus išskobti, jei jie gerai sunokę taip pat lengva. Iš likusio minkštimo dariau apelsininį šerbetą apie kurį jau rašiau anksčiau, tai gavosi keli desertai vienu metu. Galima minkštimą tiesiog suvalgyt, arba išsispaust sultis.

Dar vienas svarbus niuansas, rodos smulkmena, bet labai svarbi. Žėlė turėtų būti ryškios spalvos, naudojau paprastą Dr. Qetker vyšnių želę, pradėjusi pilstyti į apelsinų puseles pamačiau, kad spalva blyški, vaizdas buvo prastas. Laimei prisiminiau turinti maistinių dažų. Va tada viskas sužibo kitomis spalvomis. Tai želę arba reikia daryti iš sulčių, arba spalvinti maistiniais dažais.

Reikės:

6 didesnių apelsinų,

2 pakelių želės ( iš pakelio želės paruošiama 500 ml),

maistinių dažų.

Gaminame:

Apelsinus gerai nuplauname. Perpjauname pusiau, išskobiame minkštimą.

Pagal instrukciją pasigaminame želė, jei trūksta spalvos, spalviname maistiniais dažais.

Paruoštą želė supistome į apelsinų puseles.

Padedame į šaldytuvą sustingti.

Sustingus želei, apelsinų puselėms nupjaustome žieveles kur tuščia, nėra želės. Apelsinų puseles supjaustome skiltelėmis.

Skanaus!

Tags: ,

Kategorijos: , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *